Brak wolnej przestrzeni na dysku – co robić?

Dość powszechnym zjawiskiem wśród użytkowników laptopów jest problem z dostępną pamięcią. Instalujemy wiele programów i gier, przechowujemy zdjęcia, muzykę, filmy, w konsekwencji zaczyna brakować nam wolnej przestrzeni. Co robić w takich sytuacjach? W jaki sposób sobie radzić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zwolnij część pamięci z aktualnego dysku

Dość powszechnym zjawiskiem wśród użytkowników laptopów jest problem z dostępną pamięciąJedną z możliwości jest oczywiście zwolnienie części pamięci z aktualnego dysku. W jaki sposób tego dokonać? Zacznijmy od tego, aby odinstalować stare programy, które nie są przez nas użytkowane i niepotrzebnie zajmują wolną przestrzeń na dysku. Następnie zwróćmy uwagę na zdjęcia, filmy i muzykę. Możemy również skorzystać ze specjalnego oprogramowania, dzięki któremu możliwe jest usunięcie pamięci tymczasowej. Jeśli żadne ze wcześniej wspomnianych rozwiązań nas nie satysfakcjonuje, warto zastanowić się nad formatowaniem komputera.

Zdecyduj się na dokupienie drugiego dysku

Jeśli jednak nie ma możliwości, aby zwolnić choć trochę pamięci, wówczas należy zaopatrzyć się w drugi dysk twardy. W przypadku modelu Dell Vostro 5401 jest to możliwe. Oprócz tego, że posiada procesor Intel Core i5 1035G1, a także kartę graficzną NVIDIA GeForce MX330 (https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/gaming-laptops/mx-330/), to dodatkowo wyposażony jest w dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów. Jeśli jednak przechowujemy ogromną ilość danych, wówczas możliwe jest dokupienie drugiego nośnika danych – SSD lub HDD. Warto pamiętać o możliwości zakupienia dysku zewnętrznego, który podłączany jest do wejścia USB.

Zdjęcie utworzone przez wayhomestudio – pl.freepik.com