Co warto wiedzieć o laptopach HP EliteBook 750?

W linii klasycznych laptopów biznesowych firma HP proponuje kilka modeli z matrycami o przekątnej 15,6 cala i podzespołami, które zapewnią moc obliczeniową spełniającą potrzeby, zarówno małych, jak i dużych firm. Jednym z takich modeli jest HP EliteBook 750 (więcej tutaj).

Klasyczny design

HP EliteBook 750 ma solidną obudowę wykonaną ze stopów metali

fot. hp.com

HP EliteBook 750 ma solidną obudowę wykonaną ze stopów metali. Konstruktorzy wykorzystali tutaj magnez oraz aluminium. Zarówno pokrywa ekranu, jak i jednostka zasadnicza, nie uginają się pod naciskiem punktowym, są trwałe. Cała konstrukcja prezentuje się naprawdę dobrze. W laptopach HP EliteBook 750 rządzi klasyka – matowa obudowa to połączenie odcienia srebrnego z czernią (charakterystyczne dla EliteBooków).

Wymiary laptopa wpisują się w nowy trend na ultrabooki biznesowe. Przy matrycy o przekątnej 15,6 cala, szerokość obudowy wynosi 375 mm, wysokość 21 mm, a głębokość 253 mm. Notebook jest więc zgrabny i niewiele ma wspólnego z nieco topornymi laptopami biznesowymi, które, jeszcze kilka lat temu, święciły triumfy na rynku. HP EliteBook 750 waży około 2 kg (dokładna waga nieco waha się przy różnych konfiguracjach).

Wygoda użytkowania

Laptopy HP EliteBook 750 posiadają dużą klawiaturę o wyspowej budowie. Konstruktorzy zadbali o odpowiednio wyważony skok klawiszy, dzięki czemu pisanie jest komfortowe. Komputer powinien więc przypaść do gustu osobom, które dużo pracują z dokumentami tekstowymi.

Punkt producentowi warto przyznać za pełen pakiet potrzebnych portów. Na obudowie znajdziemy 4 porty USB 3.0, VGA i DisplayPort. Nie zabrakło tutaj również gniazda stacji dokującej i czytnika SmartCard. Użytkownicy, którym zależy na szczególnym bezpieczeństwie danych, mogą wybrać konfigurację wyposażoną w czytnik linii papilarnych.

Co z wydajnością?

Za moc obliczeniową HP EliteBook 750 odpowiada niskonapięciowy procesor Intel Core i3 o dwóch rdzeniach. Konstruktorzy zastosowali tutaj bardzo wydajną pamięć typu DDR.

Z procesorem zintegrowano kartę HD Graphics 4400. HP EliteBook 750 możemy wybrać z dyskiem SSD, HDD lub hybrydą.

Takie połączenie podzespołów nie plasuje laptopa na równi z mobilnymi stacjami roboczymi, wyposażonymi w procesory siódmej generacji i dedykowane karty graficzne, ale moc obliczeniowa komputera jest dobra.