Czy HP ZBook Studio jest w jakiś sposób rewolucyjny?

Generalnie rzadko ostatnio mówi się o urządzeniach elektronicznych codziennego użytku, które są rewolucyjne. Przyzwyczailiśmy się do pewnego standardu i generalnie lekkich odstępstw jakościowych na korzyść sprzętu nie traktujemy jako coś co całkowicie zmienia nasze pojęcie komputera. Prawda jest jednak taka, że to co mamy dzisiaj, nawet względem kilku lat wstecz to prawdziwy krok w przód. Wystarczy pokazać tutaj tylko całą gamę mobilnych stacji roboczych. Każdy, kto miał kiedyś styczność z takim sprzętem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że komputer przenośny nie znaczy komputer słabszy. Za całkowicie rozsądne pieniądze indywidualny klient może nabyć genialny komputer, który spełnia wszystkie stawiane przed nim wymagania. Wiele osób, których informacje o komputerach zatrzymały się w czasie nie będą wierzyć w możliwości komputerów takich jak HP ZBook Studio.

Nieograniczone możliwości

Generalnie rzadko ostatnio mówi się o urządzeniach elektronicznych codziennego użytku, które są rewolucyjne

Autor zdjęcia: store.hp.com

HP ZBook Studio jest doskonałym przykładem stacji roboczej, którą można wziąć ze sobą wszędzie. Doskonały przykład wypływa także z tego, że generalnie firma HP produkuje coraz to lepsze przenośne stacje robocze, które są w stanie zadowolić wielu, często nawet bardzo wymagających klientów. Mając to na uwadze, można przejść do opisu komputera. System operacyjny to oczywiście Windows. Dzisiaj nikogo nie dziwi, że większość producentów stawia właśnie na produkt Microsoftu, który po prostu jest najbardziej popularny. Jak to bywa w stacjach roboczych, zamontowany został procesor Intel Core i7 lub Intel Xeon. Te dwa procesory zazwyczaj królują wśród tak mocnych komputerów. Pamięć RAM to maksymalnie 32 GB. Pamięć masowa może osiągnąć nawet 1TB.

Jak widać w przypadku poszczególnych podzespołów mowa o wielkich liczbach, które przekładają się na jakość. Z pewnością żaden użytkownik komputera HP ZBook Studio nie może narzekać na małe możliwości techniczne.