Dell Vostro 3558 – biurowy wyjadacz

Dell Vostro 3558 to laptop przeznaczony do pracy w biurze, doskonale również nada się do użytku domowego (więcej na stronie), jest stosunkowo tani, więc prawie każdy może sobie pozwolić na jego zakup, bez obciążania własnego budżetu niepotrzebnymi kosztami. Bo jeśli nasz komputer ma służyć tylko do edytorów tekstowych i tym podobnych programów, to nie warto przepłacać i kupować podzespołów które naprawdę sporo kosztują.

Dell Vostro 3558 to laptop przeznaczony do pracy w biurze, doskonale również nada się do użytku domowego

fot. dell.com

Obudowa została wykonana z czarnego matowego plastiku, mimo tego, nie jest to słaba konstrukcja – nie ugina się pod naciskiem dłoni, po prostu została wykonana solidnie. Bardzo łatwo możemy dostać się do środka laptopa, żeby poobserwować lub wymienić w nim różne urządzenia. Zdejmując pokrywę będziemy mieli dostęp do dysku twardego na złącze SATA, karty Wi-Fi, oraz do pamięci RAM. W razie gdybyśmy potrzebowali więcej pamięci podręcznej, producenci Dell`a dali nam możliwość dołożenia jednej kości RAM`u. Standardowo jest zamontowane 4 GB, co w dzisiejszych czasach jest absolutnym minimum. Oczywiście przy standardowych pracach biurowych, ta ilość i tak nie będzie wykorzystywana, jednak jeśli np. otworzymy sporą ilość kart przeglądarki, to możemy zacząć widzieć problemy z wydajnością – Vostro 3558 będzie się nam zacinał. Jednak po dołożeniu drugiej kości 4 GB, te problemy na pewno ustąpią.

Model ten został wyposażony w klawiaturę typu wyspowego, co jest obecnie, najnowszym trendem na rynku laptopów. Niektóre osoby jednak, będą wolały pozostać przy starej wersji klawiatury – kafelkowej. W takim wypadku, będziemy musieli wybrać inny model, bo każdy wariant Vostro 3558 ma w swoim wyposażeniu klawiaturę chiclet.

Kupując ten komputer, będziemy pracować na matrycy o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości maksymalnej 1366 x 768. Na dzisiejsze czasy, nie jest to nic rewelacyjnego, jednak mając na uwadze stosunek ceny do jakości to jest naprawdę nieźle. Jeśli ustawimy luminacje na maksymalną intensywność, to będziemy mogli pracować pod gołym niebem, jednak nie w sytuacji w której słońce świeci bezpośrednio na ekran.