Dell Vostro 7580

DELL Vostro 7580 jest notebookiem biznesowym, który jest przeznaczony do profesjonalistów potrzebujących mobilności oraz wydajności (więcej: http://www.laptopy-dla-biznesu.pl/2018/07/dell-vostro-7580-dla-firm-i-instytucji/). Centralną jednostką jest oczywiście procesor Intel Core. Z kolei za bardzo wygodną obsługę programów, a także przeglądanie internetu odpowiedzialny będzie wyświetlacz z powłoką antyrefleksyjną pokazujący obraz w rozdzielczości FullHD. Ponadto dzięki podświetlanej klawiaturze możliwa jest praca nawet w warunkach niedostatecznej ilości światła.

Procesor Intel Core

DELL Vostro 7580 jest notebookiem biznesowym, który jest przeznaczony do profesjonalistów potrzebujących mobilności oraz wydajności

Autor zdjęcia: pixabay.com

Należy zdawać sobie sprawę, że DELL Vostro 7580 napędza do działania bardzo wydajny procesor Intel Core, który oczywiście jest wyposażony w podręczną pamięć. W przypadku większego obciążenia można przejść na tryb Turbo, który dodatkowo zwiększy taktowanie rdzeni, co najprawdopodobniej wpłynie na zachowanie płynności działania. Procesor ponadto ma do dyspozycji przynajmniej 4GB szybkiej pamięci RAM DDR4. Możliwe jest również rozszerzenie tej ilości do 32GB.

Karta graficzna GeForce GTX

Warto również wiedzieć, że laptop DELL Vostro 7580 dostępny jest w wariancie tylko z zintegrowanym układem graficznym Intel UHD Graphics 630 albo z układem oraz kartą graficzną GeForce GTX (https://www.nvidia.pl/geforce/Home/). Oczywiście druga opcja dedykowana będzie szczególnie do gier oraz zastosowań, które są związane z obróbką grafiki, może to być np. tworzenie materiałów reklamowych. Pozwala to na zdecydowanie lepsze dopasowanie laptopa jeżeli chodzi o potrzeby użytkownika czy planowane wykorzystanie.

Wyświetlacz Full HD

Ekran laptopa ma przekątną 15,6”. Został również pokryty powłoką antyrefleksyjną, która powinna wyeliminować różnego rodzaju odbicia na ekranie. Mogłyby one wpłynąć negatywnie na komfort użytkowania tego urządzenia. Z kolei rozdzielczość obrazu, który jest pokazywany na wyświetlaczu to FullHD. Pozwala on nie tylko na duży poziom kontrastu, ale również umożliwia wyświetlać właściwie nasycone kolory.