HP ProBook 650 – wytrzymałość i wydajność

HP ProBook 640 to idealny komputer do pracy w podróży. Jest lekki, cienki, a  przy tym niezwykle wydajny.

HP ProBook 640 to idealny komputer do pracy w podróży

fot. hp.com

Laptop został wyposażony w aluminiowy pulpit roboczy oraz plastikowy spód. Elementy są solidne, nie uginają się nawet nad napędem optycznym. Inaczej sprawa wygląda z obudową ekranu, która za bardzo się wykrzywia. Ramka ekranu została zaopatrzona w gumową uszczelkę, która po zamknięciu powinna przylegać do pulpitu. W przeciwieństwie do starszych modeli ProBook 640 posiada plastikowe obudowy zawiasów, co niestety wpływa na jego niekorzyść.  Pokrywa laptopa jest miła w dotyku, materiał, z którego została wykonana nie zostawia odcisków palców i zadrapań. Już na pierwszy rzut oka widać, że ProBook 640 został stworzony z myślą o pracy mobilnej – jest smuklejszy i lżejszy od poprzednich modeli. Touchpad wygląda identycznie jak w HP ProBookach 400. Płytka dotykowa ma plastikową powierzchnię, jej obsługa jest wygodna. Jeżeli chodzi o nagłośnienie, to ten laptop nie wykracza poza normy jakości dźwięku, jakie posiada większość komputerów biznesowych.

ProBook 640 ma bardzo solidną jednostkę zasadniczą. Dużą zaletą jest łatwy dostęp do podzespołów, wystarczy użyć suwaka i zdjąć pokrywę. Po ściągnięciu osłony znajdziemy wolne złącze M.2 przeznaczone do modemu WWAN oraz niewlutowany procesor, co daje możliwość bezproblemowego wyczyszczenia wentylatora. Ponieważ jest to komputer biznesowy, posiada niezbędne złącza takie jak DisplayPort, VGA, cztery USB 3.0, złącze stacji dokującej. Niestety brak mu portu szeregowego. Rozmieszczenie portów zasługuje na pochwałę.

Laptop wyposażony jest w wydajny procesor Intel Core i5 4200M zintegrowany z układem graficznym Intel HD 4600, dysk produkcji Hitachi o pojemności 500 GB oraz 8 GB pamięci RAM typu DDR3. Dzięki temu praca na tym komputerze jest szybka i łatwa. Poza tym posiada dodatkowe zabezpieczenia, które chronią dane przed niepowołanymi osobami. Zastosowana matryca to panel HD+ CMN14A3, kąty widzenia są przyzwoite, rozdzielczość wynosi 1600 x 900 pikseli. Po niedrogim modelu biznesowym nie można spodziewać się, jednak spektakularnych parametrów – jasność jest słaba, a czerń zdecydowanie za jasna, odwzorowanie przeciętne. To urządzenie stworzone przede wszystkim do wykonywania zadań biurowych, nie będzie odpowiednie  do gier, ale nie do takich rzeczy przecież zostało stworzone.

Główną zaletą ProBooka 640 jest dobra wydajność, co w przypadku laptopa biznesowego jest w zasadzie najważniejsze. Tak, więc świetnie będzie spełniać swoją funkcję zarówno w biurze, jak i w podróży służbowej.