HP ZBook 14u G4 – dobra opcja

HP ZBook 14u G4 to laptop który jest niewielki i ma też procesor Core i5 siódmej generacji. Rzecz jasna jest to typowe połączenie dla tej średniej półki cenowej, na której to znajduje się wiele bardzo podobnych maszyn z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta konkretna maszyna jest znacznie mniejsza bo ma ekran o przekątnej 14 cali i jest też opcją lżejszą. Ma też dysk o pojemności 500 giga, co w tej klasie jeśli chodzi o osprzęt jest opcją standardową, ale dla trochę większych laptopów.

HP ZBook 14u G4 to laptop który jest niewielki i ma też procesor Core i5 siódmej generacji

Autor zdjęcia: store.hp.com

HP ZBook 14u G4 to też dwa porty USB 3.0 i jeden port USB typ C. No a poza tym to laptopowi temu brakuje portu HDMI, ale w maszynach przeznaczonych do pracy typowo biurowej tego typu minusy są raczej normą, bo w biznesie sprawdza się minimalizm, czyli ograniczenie masy sprzętu po to by móc na nim robić swoje także na niewielkim rozkładanym stoliku w pociągu.

Jednym słowem HP ZBook 14u G4 jest dostatecznie mały i zwarty. Nie ma też tego co dla wielu jest zbędnym bajerem, bo musi nadawać się do pracy tam gdzie brak przestrzeni. No a dzięki matowej matrycy można też na nim pracować tam gdzie naturalne światło przeszkadza w zobaczeniu tego co dzieje się na ekranie.

Ta matryca jest równie dobrą co matryce z najdroższych laptopów i dzięki niej można kończyć artykuł lub prezentację na tarasie otulonym winoroślami, czyli tam gdzie jest ciekawiej i piękniej jednocześnie.

HP ZBook 14u G4 to też udana konkurencja dla komputera stacjonarnego z procesorem Core i5 siódmej generacji. Chodzi tu o mobilność opcji pod tytułem laptop i o jej mniejszym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Parametry tego typu są decydującymi jeśli chodzi o zakup laptopa, ale trzeba też kupić laptop który nie jest zbyt duży, bo typowa rakieta w dość wielu przypadkach jest przesadą. No a HP ZBook 14u G4 jest opcją wystarczającą, elegancką i lekką.