Jak wymienić baterię w laptopie?

Czy zauważyliśmy, że bateria w naszym laptopie nie trzyma już tyle, ile trzymała na początku? Niestety jest to normalne zużycie i niewiele możemy na to poradzić. Jeżeli dużo korzystamy z baterii w laptopie, nie pracujemy na nim praktycznie wcale będąc podłączonym do sieci 230 V, to akumulator prędzej czy później wyeksploatuje się. Sprawdźmy więc czy jest jakiś łatwy sposób, by taką starą i wyeksploatowaną baterię wymienić na nową.

Procedura wymiany baterii

Konstrukcja komputera AIO jest bardzo estetyczna

Autor zdjęcia: lenovo.com

Pierwsza rzecz, jaką trzeba wziąć pod uwagę, to fakt że nie każdy laptop ma wymienną baterię. Na szczęście wiele firm wciąż produkuje sprzęt, w którym można bardzo łatwo samodzielnie dokonać wymiany akumulatora na nowy, taką firmą jest choćby dobrze znane wszystkim Lenovo Laptop z wymiennym akumulatorem bardzo łatwo jest zreanimować, pod kątem ponownego przystosowania go do długiej pracy na akumulatorze. Włożenie nowej baterii w miejsce starej to, przy wprawnych rękach, dziesięć sekund pracy. Niestety o wiele trudniej jest baterię znaleźć. Jeżeli komputer ma już swoje lata, prawdopodobnie baterie nie są już produkowane i będziemy musieli zadowolić się produktem używanym, co i tak będzie lepszym wyjściem z sytuacji, niż dalsze korzystanie z wyeksploatowanej baterii, która nie jest już w stanie wytrzymać nawet godziny pracy.

Problem niewymienialnej baterii

Niestety wiele nowych komputerów posiada już baterie montowane na stałe. Na szczęście nie znajdziemy takich komputerów wśród dobrych marek, na przykład u wspomnianego wcześniej Lenovo Laptop który nie posiada wymiennej baterii, ma tutaj poważną wadę (http://www.merlinelektronika.pl/jakie-laptopy-od-lenovo-warto-wybrac/). Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, ponieważ wciąż można taki komputer rozebrać i dokonać wymiany w ten sposób. Jeżeli jednak sami nie czujemy się na siłach by coś takiego zrobić, trzeba będzie zwrócić się o pomoc do serwisu komputerowego.