Jakim ekranem powinien dysponować laptop biznesowy?

Decydując się na laptop przeznaczony do użytku firmowego, z którego będziemy korzystać zarówno w naszym własnym biurze, jak i poza nim zazwyczaj zwracamy uwagę na jego powierzchowność – wagę, wygląd, rozmiar. To wszystko jest oczywiście w nim ważne, podobnie zresztą, jak mocno techniczne parametry, zwane kolokwialnie „bebechami”. Tak właściwie jednak jedną z najważniejszych części laptopa o zastosowaniu biurowym jest jego ekran – w końcu patrzymy na niego przez wiele godzin każdego dnia. Jakie jego parametry są najważniejsze? Zapraszamy do zapoznania się z tymi najważniejszymi.

Jaki ekran w laptopie biznesowym?

Decydując się na laptop przeznaczony do użytku firmowego, z którego będziemy korzystać zarówno w naszym własnym biurze, jak i poza nim zazwyczaj zwracamy uwagę na jego powierzchowność - wagę, wygląd, rozmiarEkran jesteśmy w stanie określić wieloma parametrami i podczas gdy jest z nim ściśle związany cały rozmiar laptopa, powinniśmy zwracać uwagę na wiele więcej, niż jego przekątna (mierzona w calach). Równie ważne jest to, by:

  • był matowy – udowodniono, że ekrany matowe (nieodbijające światła) są mniej męczące, ale też sprawdzają się lepiej w terenie;
  • miał właściwą rozdzielczość – duży ekran to nie zawsze duża przestrzeń robocza – tę określa właśnie rozdzielczość i choć obecnie standardem jest full HD, producenci zaczynają wdrażać również te wyższe;
  • miał właściwą częstotliwość odświeżania, która ma niebagatelny wpływ na zdrowie naszych oczu;
  • posiadał właściwe kąty widzenia – te są odpowiedzialne za widoczność obrazu przy patrzeniu się na niego z innego kąta – istotne, gdy chcemy coś komuś (na przykład klientowi) pokazać.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na laptop biznesowy pokroju Dell Latitude 7410, czy też wybieramy coś z niższej lub wyższej póki cenowej, zawsze zwracajmy uwagę na ekran. To właśnie on wpływa najbardziej na komfort użytkowania tego sprzętu i dzięki niemu możemy uzyskać większą efektywność pracy przy zachowaniu zdrowia własnych oczu.

Technologia zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com