Kto w pełni wykorzysta potencjał Dell Precision 15 7530?

Czasami zdarza się tak, że niektóre osoby są w stanie wydać wyraźnie więcej za komputer, niż standardowy klient. Oczywiście wiąże się to z dużymi zarobkami. Dobrze jednak, by wraz z możliwościami finansowymi szło także bycie świadomym klientem. Okazuje się bowiem, że nie zawsze wydając dużo pieniędzy na komputer robimy dobrze. Może się bowiem okazać, że mimo dużych zasobów zainwestowanych w sprzęt, nie wykorzysta się jego potencjału nie będzie się mogło czerpać z tego faktycznej satysfakcji. Dzieje się tak z różnych powodów. Jednych z nich jest to, że drogie sprzęty to często tzw. stacje robocze. Są to komputery o bardzo dużych możliwościach. Zwykły użytkownik, który będzie z nich korzystał po prostu zmarnuje pieniądze, bo moc obliczeniowa, którą takie laptopy oferują nie jest adekwatna do ich potrzeb. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest Dell Precision 15 7530.

Kto z niego skorzysta?

Czasami zdarza się tak, że niektóre osoby są w stanie wydać wyraźnie więcej za komputer, niż standardowy klient

Autor zdjęcia: isorepublic.com

Komputer Dell Precision 15 7530 posiada standardowo kilka wersji. Wszystkie zaopatrzone są w system operacyjny Windows 10 Pro. Procesory użyte, w zależności od wyboru, to Intel Core i5, i7 lub Xeon. Za lepsze wersje trzeba oczywiście dopłacić. Wielkość pamięci RAM waha się od 8 do 64 GB, więc jak widać gama jest bardzo dużo. Poszczególne osoby powinny same ocenić na ile przyda im się dodatkowa możliwość wykorzystywania swojego komputera. W dużej części to standardowe 8GB wystarczy. Miejsce na dysku twardym także jest różnorodne, lecz w dobie dysków przenośnych nie ma aż tak dużego znaczenia.

Patrząc na te parametry szykuje się gotowa odpowiedź. Z Dell Precision 15 7530 najbardziej zadowoleni będą programiści, obsługujący duże zlecenia (http://www.laptopy-dla-biznesu.pl/2018/07/dell-precision-15-7530-kolejna-nowa-mobilna-stacja-robocza-od-dell/). Nawet dla grafika komputerowego, obsługujące duże animacje może okazać się to za dużo. Jeżeli więc ktoś faktycznie wykorzystuje tak wielkie wartości danych w pracy – może myśleć o zakupie tego komputera. Inni nie będą cieszyć się jego pełną mocą.