Lenovo ThinkPad L15 – Dostępne konfiguracja, czy warto?

Seria ThinkPad L skierowana jest do przedsiębiorców, którzy szukają sposobu na ograniczenie biznesowych kosztów. Nowy Lenovo ThinkPad L15 ze wspomnianej serii dostępny jest już za kwotę 3500 zł (więcej). Notebook dzięki nowej generacji procesorów Intel i dużej ilości pamięci RAM zapewni wysoką wydajność, a jednocześnie zapewni umiarkowane zużycie energii. W połączeniu z 45-kilowatową baterią laptop będzie pracował przez całe 12 godzin. Skorzystamy z technologii polepszających dźwięk, wspierających komunikację wideo, a także przyspieszających przesył danych.

Czy Lenovo ThinkPad L15 to notebook pełen mocy i przydatnych funkcji?

Seria ThinkPad L skierowana jest do przedsiębiorców, którzy szukają sposobu na ograniczenie biznesowych kosztówNowy Lenovo ThinkPad pod względem sprzętowym nie jest laptopem z najwyższej półki. Nie można mu jednak nic zarzucić, bo jego podzespoły zostały dopasowane tak, aby uzyskać zmaksymalizowaną wydajność unikając przy tym tzw. wąskich gardeł.

Nasze żądania obsłuży procesor Intel Comet Lake (2, 4 lub 6-rdzeniowy) 10. generacji Intel. Płynne wyświetlanie obrazu i obsługę interfejsów graficznych zapewni zintegrowana karta Intel UHD Graphics. Za przechowywanie i przyspieszoną dostępność danych odpowiedzialny będzie dysk SSD – o pojemności maks. 1 TB. Nie uświadczymy niestety slotu na drugi dysk, ale w zamian za to czeka na nas kilka użytecznych udogodnień. Ściślej mowa o czytniku kart microSD, portach USB 2x 3.1/2x typu C, złączu HDMI, wejściu słuchawkowym i RJ-45. Przyda się wodoodporna klawiatura i adapter o mocy 65W umożliwiający ładowanie baterii w trybie Rapid Charge.

Chętni mogą wyposażyć się w opcjonalną kamerkę hybrydową na podczerwień, dotykową matrycę o jasności 300 nitów, a wyjątkowo oszczędni w ekran w rozdzielczości HD (1280 x 960) o jasności 250 nitów. W standardowej cenie, bez modyfikacji otrzymamy matrycę IPS (250 nitów).

Laptop waży niewiele, bo zaledwie 1,5 kg. Przy wyświetlaczu o przekątnej 15,6″ i obudowie wykonanej z metalu w tej kwestii nie można mieć żadnych uwag.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com