Lenovo ThinkPad P70 laptopem dla profesjonalisty

Nie każdy laptop, nawet zaliczany do klasy biznesowej, może poradzić sobie z zaawansowanymi oprogramowaniami wykorzystywanymi do codziennej pracy. Z myślą o profesjonalnym zastosowaniu mobilnych stacji roboczych marka Lenovo stworzyła wyjątkową pod względem możliwości i wydajności serię laptopów ThinkPad. Jednym z jej przedstawicieli jest zajmujący bardzo wysokie lokaty w rankingach sprzętu klasy biznesowej model Lenovo ThinkPad P70.

Producent już w momencie konstruowania obudowy omawianego laptopa Lenovo ThinkPad P70 dokładnie przemyślał zastosowanie urządzenia w stale zmieniających się warunkach pracy narażających na upadek, uderzenie a nawet nacisk. Wykonana z aluminium i magnezu obudowa charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością należycie chroniąc ukryte w jej wnętrzu podzespoły.

Dostępne w sprzedaży laptopy Lenovo ThinkPad P70 występują w dwóch wersjach. Pierwsza z nich wyposażona jest w matrycę klasy Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli a druga w matrycę klasy 4K o rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Ich zastosowanie gwarantuje użytkownikom bardzo dobrej jakości obraz o podwyższonej jaskrawości.

P70 mobilna stacja robocza

fot. Lenovo.com

Ponieważ w przypadku profesjonalnego sprzętu komputerowego najważniejszą jego cechą jest wydajność w modelu Lenovo ThinkPad P70 producent zaproponował najnowszej generacji procesory. Użytkownik ma do wyboru urządzenie z procesorem klasy Intel Core i7 bądź procesorem Xeon. Oba doskonale współpracują z kartą graficzną nVidia Quadro co w rezultacie zapewnia bardzo płynną i komfortową pracę podczas obsługi najbardziej zaawansowanych oprogramowań.

Dodatkowo użytkownik może korzystać z bogatego zestawu złączy. W modelu Lenovo ThinkPad P70 producent udostępnił mu aż cztery porty USB w standardzie 3.0, dwa USB typu C połączone ze złączami Thunderbolt trzeciej generacji, mini-DisplayPort, HDMI, LAN oraz ExpressCard 34. W przemyślany i bardzo funkcjonalny sposób rozmieszone złącza pozwalają na bezproblemową łączność w razie zaistnienia potrzeby, co jest ogromną zaletą w przypadku laptopów przeznaczonych do profesjonalnego użytkowania.