Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 – kolejna standardowa opcja

Maszyna taka jak Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 (http://businesshardware.pl/w-jaki-sposob-zbudowany-jest-komputer/) to 15,6 cala ekranu, matowa matryca, wbudowany Bluetooth, procesor Core i7 o sześciu rdzeniach, 23 GB pamięci RAM typ DDR4, dysk typu SSD o pojemności 512 GB, czytnik kart pamięci, kamera internetowa, podświetlana klawiatura, mikrofon, pięć portów typu USB, jeden port HDMI, nieco wyższa masa własna i urodziwa obudowa. Trudno ten komputer nazwać kobiecym, bo waży ponad dwa kilogramy, czyli 2,74 kilograma i nie ma on procesora o ośmiu rdzeniach, takiego jak Core i9, ale to nadal ciekawa opcja, jeśli chodzi o pracujących mężczyzn, bo to nadal wiele atrakcyjnych dodatków, choćby takich jak dość mocna konstrukcja, czyli ważny atut jeśli chodzi o laptopa zabieranego do pracy mobilnej.

Ten konkretny Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 może upaść na podłogę wyłożoną płytami z szarego granitu i to z około metraTen konkretny Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 może upaść na podłogę wyłożoną płytami z szarego granitu i to z około metra. Wiele znaczy też i to, że raczej się nie rozsypie, bo jest to opcja solidna i markowa jednocześnie. Markową w przypadku tego modelu Lenovo jest też matowa matryca, dzięki której można pracować i to nawet w lokalizacji obficie nasłonecznionej. Rzecz jasna znacznie tańsze laptopy też mają taką matrycę, ale w przypadku tego modelu działa ona wręcz rewelacyjnie, czyli okazyjna praca w pełnym słońcu to nie problem.

dodatek taki jak podświetlana klawiatura też jest bardzo ważnym w przypadku Lenovo ThinkPad T15g Gen 1, bo dzięki niemu można gładko pracować także tam, gdzie jest ciemno, a kamera internetowa wraz z wbudowanym mikrofonem to też spory plus, bo na chwilę obecną i kobiety i mężczyźni często robią wideokonferencje, po to rozmawiać z rodziną i ze współpracownikami, choć w tym drugim przypadku jest to znacznie częstsze, bo nie wszystko da się objaśnić słowami przez telefon, czyli czasami coś trzeba zademonstrować na kamerce, po to by te złożone objaśnienia były bardziej klarownymi.