Lenovo ThinkPad T440p

Jeżeli szukasz laptopa, który wyróżnia się spośród innych na rynku wyjątkową trwałością oraz solidnym wykonaniem Lenovo ThinkPad T440p to sprzęt właśnie dla Ciebie. Wielkim plusem wytworów Lenovo jest bardzo długi okres gwarancyjny urządzenia (do 5 lat), który sam za siebie ręczy za jakość sprzętu. Chiński producent, który odkupił od IBM-u dział komputerów osobistych cieszy się opinią jednego z najlepszych.

 

Jeżeli szukasz laptopa, który wyróżnia się spośród innych na rynku wyjątkową trwałością oraz solidnym wykonaniem Lenovo ThinkPad T440p to sprzęt właśnie dla Ciebie

fot. lenovo.com

Model T440p to lekki i poręczny notebook (14,1 cala), które z pewnością zadowoli jego użytkowników. Sam wygląd i stylistyka potwierdzają biznesowe przeznaczenie sprzętu oraz stylistycznie są podobne do innych modeli z serii ThinkPad. Elegancja oraz dbałość o każdy szczegół wykonania cieszą oko każdego posiadacza. Z uwagi na nieco mniejszy niż standardowo ekran ten laptop zyskuje miano bardzo mobilnego sprzętu nie tracąc przy tym nic z komfortu pracy.

Wygodna klawiatura, która gwarantuje wygodę pracy to coś z czego słyną ThinkPady. Każdy kto zna charakterystyczny czerwony przycisk na klawiaturze (trackpoint) i w tym modelu się nie rozczaruje. Z resztą klawiatury z laptopów Lenovo wielokrotnie były nagradzane to jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej klasy.

Lenovo ThinkPad T440p posiada także napęd optyczny, możliwość wyboru matrycy (w tym IPS, która zachwyca jakością obrazu), opcjonalnie czytnik linii papilarnych (bezpieczeństwo przechowywanych plików), podświetlaną klawiaturę. Skoro już jesteśmy przy tym temacie, warto poświęcić mu trochę więcej uwagi. Podświetlana klawiatura dla większości to fajny gadżet. Modele w nią wyposażone są na ogół droższe niż standardowe. Warto jednak, aby laptop posiadał taką opcję kiedy pracuje się na komputerze do późna – tu przede wszystkim pracownicy biurowi, maklerzy, pracownicy działów IT. Dużą różnicę w jakości pracy odczują także osoby, które dużo piszą na komputerach – dziennikarze, korektorzy.

Wracając do ThinkPada, to ten model spełni także oczekiwania osób, które często muszą się przemieszczać razem z laptopem. Poza niewielką wagą urządzenia warto zwrócić uwagę, na wbudowany modem LTE. Nie trzeba dopinać modemów zewnętrznych, wystarczy mieć kartę SIM z dostępem do sieci, żeby korzystać z najszybszego Internetu w każdym miejscu. Sercem urządzenie jest niskonapięciowy procesor, który zapewnia nie tylko szybką i płynną pracę. Poza tym to rozwiązania znacznie zwiększa żywotność baterii, dzięki czemu można cieszyć się dłuższym czasem pracy bez konieczności ładowania.