Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 – Konwertowalny ultrabook w old-schoolowym stylu

Na rynku urządzeń mobilnych coraz częściej mamy styczność z produktami x-w-1. W przypadku Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 możemy liczyć na wielofunkcyjność pozwalającą na przekształcenie zwykłego laptopa w tablet, jak i stojak do czytania e-booków czy oglądania prezentacji. ThinkPad X1 jest lekki, wytrzymały i odporny na zalania. Dodatkowo pracuje wyjątkowo długo na jednym ładowaniu, natomiast dane magazynowane są w najszybszej pamięci masowej SSD.

Ultrabook dla wybrednych – w ThinkPad X1 Yoga 4 nie zabrakło dosłownie niczego

Na rynku urządzeń mobilnych coraz częściej mamy styczność z produktami x-w-1Pierwszą cechą tego urządzenia, jaka rzuca się w oczy, gdy mamy z nim do czynienia pierwszy raz jest możliwość swobodnego obracania zawiasów łączących ciałko laptopa z ekranem. Rotacja 360 stopni umożliwia przeprowadzenie prezentacji, wygodną pracę i tworzenie przy użyciu rysika z użyciem wyłącznie jednego komputera. Pomimo swoich wysokich możliwości, ThinkPad X1 Yoga 4 jest lekki, trwały, a przede wszystkim wydajny. W podstawowej wersji waży 1270 g, ma ekran dotykowy OLED i matrycę o przekątnej 14 cali.

Lenovo zgodnie z obecnymi trendami, zdecydowało się wyposażyć notebooka w przestrzeń dyskową o wielkości 256/512/1024 GB w technologii opartej o pamięć flash – SSD PCIe. Do sprawnego uruchamiania aplikacji i obsługi ich większej ilości jednocześnie posłuży pamięć operacyjna DDR3 w wielkości 8 – 16 GB. Za uruchamianie procesów odpowiadać będzie procesor Intel Core i5/i7 z vPro. Klienci, których praca polega na projektowaniu i architekturze, mogą wybrać ekran FHD o jasności 300 nitów – również w rozdzielczości WQHD – w tym przypadku matowy.

Inne unikatowe funkcje X1 Yogi 4-ej generacji to slot na rysik w obudowie, porty: WiGig, OneLink+, Mini DisplayPort, HDMI, 3 x USB 3.0 i czytnik kart microSD. W ramach polepszenia łączności przy zakupie możemy wybrać jedną z trzech bezprzewodowych kart sieciowych: Snowfield z wsparciem dla vPro, Snowfield bez wsparcia dla vPro oraz Douglas Peak.

 

Obraz z lenovo.com