Lenovo X1 Carbon – ultrabook do zadań specjalnych

Kolejna już, 6 generacja Lenovo X1 Carbon jeszcze mocniej rozwija koncepcje tej chińskiej marki. X1 Carbon to bardzo mocny notebook, który swoimi parametrami wagi i wielkości zdecydowanie może określać się mianem ultrabooka. 

Specyfikacja

Kolejna już, 6 generacja Lenovo X1 Carbon jeszcze mocniej rozwija koncepcje tej chińskiej marki

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Jeżeli zdecydujemy się na zakup  Lenovo X1 Carbon w najmocniejszej konfiguracji, to na pokładzie znajdziemy procesor Intel® Core™ vPro™ 8. generacji. Dodatkowo, komputer wyposażony będzie w 16 GB pamięci operacyjnej, 1 TB pamięci masowej, w postaci dysku SSD. Ekran 14” WQHD HDR (2560 x 1440). Jeżeli chcemy w naszym komputerze mieć ekran dotykowy, to niestety musimy się ograniczyć do rozdzielczości 1920 x 1080. Parametry robią wrażenia zwłaszcza, jeżeli spojrzymy na baterię i możliwość pracy na jednym ładowaniu do 15 godzin. Ta ostatnia funkcja, dostępna jest w każdym progu cenowym.

Technologie wspierające

Lenovo pewne kosztowne procesy projektowe czy też produkcyjne stara się zastąpić odpowiednim softwarem. Chociażby dla samego dźwięku, Lenovo X1 Carbon (www.mobilecomputing.pl), oferuje technologię Dolby® Audio™ Premium, oraz Dolby Atmos®. Ciekawostką, jest podwójny mikrofon, z inteligentną funkcją eliminowania hałasu, jest to nadal rzadko stosowana technologia. RapidCharge, to funkcja którą znajdziemy w większości topowych laptopów, jednak tutaj robi jeszcze większe wrażenie, gdyż od 0, do 80% maksymalnego naładowania baterii, można uzyskać już w 60 minut. Oznacza to, że godzina ładowania, umożliwia do 12 godzin pracy.

Dodatkowa ochrona

Mimo iż Lenovo X1 Carbon nie jest komputerem przeznaczonym do pracy w ciężkich warunkach, to znajdziemy w nim kilka rozwiązań, które zdecydowanie spodobają się osobom, które czasem muszą zabrać komputer w teren. Ochrona przez zachlapaniem, kurzem czy wzmocnione porty, to rzeczy, które fajnie jest widać w wielozadaniowym sprzęcie.