Microsoft Surface Pro 4 – nie dla amatorów

Jednym z najpopularniejszych tabletów dedykowanych biznesmenom z pewnością jest Microsoft Surface Pro 4. Czym zdobył tak wielką popularność? Przede wszystkim tym, że sprzęt wydała marka Microsoft, która do tej pory dosyć niechętnie podchodziła do kwestii tabletów. Microsoft Surface Pro 4 to nie kolejna zabawka dla biznesmenów, a prawdziwa mobilna stacja robocza, która jest przygotowana do ciężkiej pracy. Mając przed oczami tablet zazwyczaj wyobrażamy go sobie jako urządzenie, które ma służyć komunikacji i surfowania w sieci.

Jednym z najpopularniejszych tabletów dedykowanych biznesmenom z pewnością jest Microsoft Surface Pro 4

fot. microsoft.com

Mając przed oczami Microsoft Surface Pro 4 ciężko korzystać z tego urządzenia jedynie do surfowania po sieci, gdyż podzespoły bazowe pokazują, że tablet stworzony jest do czegoś innego. Zacznijmy od płyty głównej. Płyta różni się od produktów konkurencji. Posiada sporo miejsca na dodatkowe wyposażenie i choć użytkownik sam nie powinien ingerować w płytę główną, to oddając sprzęt do serwisu możemy wymienić procesor na inny lub zwiększyć ilość pamięci operacyjnej RAM. Tablet ma zaledwie 12 cali, lecz kryje w sobie dużą moc.

8GB pamięci RAM odpowiada za płynność w funkcjonowaniu, zaś bardzo szybki i wydajny procesor Intel Core i5 gwarantuje ogromną moc i bezproblemową pracę z najtrudniejszym oprogramowaniem. Na tablecie bez problemu możemy obsługiwać Adobe Photoshop oraz AutoCad. Możemy także oglądać filmy (zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics) i grać w najnowsze gry. Godnym uwagi jest fakt, że producent zainstalował na platformie dysk twardy o pojemności 128GB. Jest to bardzo dużo, a i sama technologia dysku twardego robi wrażenie (dysk hybrydowy). Zgranie pliku ważącego 700MB będzie szybsze niż do tej pory. Tablet ma służyć nie tylko pracy, lecz również komunikacji.

Wyposażony w 5.0 mpx kamerkę internetową pozwoli na przeprowadzanie videokonferencji. Bateria w urządzeniu może pracować nawet 12-14 godzin, więc trudno wyobrazić sobie lepszy sprzęt do podróży. Microsoft Surface Pro 4 to drogie, ale bardzo wydajne urządzenie. Dedykowany biznesowi spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje.