Mocne i słabe strony laptopa HP ProBook 640

Seria ProBooków dedykowana jest użytkownikom biznesowym, którzy poszukują solidnych laptopów o przyzwoitej wydajności, ale i w niewygórowanych cenach. Wśród poręcznych modeli, które sprawdzą się i do pracy w biurze, i w terenie, znalazł się model HP ProBook 640 – laptop z matrycą o przekątnej 14,1 cala.

Pierwsze wrażenie

Seria ProBooków dedykowana jest użytkownikom biznesowym, którzy poszukują solidnych laptopów o przyzwoitej wydajności, ale i w niewygórowanych cenach

fot. hp.com

HP ProBook 640 waży nieco ponad 2 kg. Wymiary obudowy wynoszą 340 x 237 x 42 mm (szer. x gł. x wys.), a przekątna ekranu ma 14,1 cala.

Pulpit laptopa wykonano z aluminium i nie wygina się on pod naciskiem. Spód jednostki zasadniczej jest plastikowy. Gorzej jednak prezentuje się obudowa ekranu – wykrzywia się ona nawet pod niewielkim naciskiem. Nie zachwycają również zawiasy, które wykonano z plastiku i, które nie zapewniają konstrukcji stabilności.

Klawiatura i złącza

Dużym plusem HP ProBook 640 jest klawiatura. Klawisze są dość płaskie, mają doskonały skok i stawiają konkretny opór podczas pisania. Klawiatura jest stabilna i nie wykrzywia się pod naciskiem. Słabszą stroną jest niestety brak podświetlenia.

Punkt konstruktorom trzeba przyznać za złącza. HP ProBook 640 posiada 4 porty USB w standardzie 3.0, DisplayPort, czytnik kart SD oraz praktyczne złącze stacji dokującej. Nie zabrakło tutaj również czytnika SmartCard i czytnika linii papilarnych, które pozwolą skutecznie zabezpieczyć dane przed niepowołanymi użytkownikami.

Jakość obrazu

HP ProBook 640 dostępny jest z ekranem o przekątnej 14,1 cala, w rozdzielczości HD (1366 x 768 pikseli) oraz HD+ (1600 x 900 pikseli). Są to matryce typu TN. Ich słabym punktem są więc wąskie kąty widzenia. Luminacja jest dość dobra, dzięki czemu laptop można wykorzystać, nie tylko do pracy w pomieszczeniach, ale i w terenie. Jakość kolorów jednak nie zachwyca.

Jaka wydajność?

W modelach HP ProBook 640 producent zamontował procesory dwurdzeniowe Intela. Dostępne są konfiguracje z jednostkami Intel Core i3, Intel Core i5 oraz Intel Core i7 o różnych częstotliwościach taktowania. Za grafikę odpowiada układ Intel HD Graphics 4600 (karta zintegrowana z procesorem).