Nowoczesne komputery All-In-One

Już od kilku lat na rynku komputerów PC obok konstrukcji stacjonarnych czy minikomputerów pojawiają się komputery AIO. Pomysł nie jest wcale taki nowy, gdyż jedne z pierwszych komputerów personalnych w latach osiemdziesiątych stanowiły swego rodzaju zwarte konstrukcje w pojedynczej obudowie. Teraz jednak konstrukcja all-in-one to zaskakująca smukłość, elegancja i super wydajność wbudowana w ekran komputera niewiele grubszy od standardowego.

Cechy komputerów AIO

Konstrukcja komputera AIO jest bardzo estetyczna

Autor zdjęcia: store.hp.com

Komputer typu „wszystko w jednym” składa się z ekranu o przekątnej zwykle 15-25 cali, w którego obudowę wbudowana jest płyta główna. Znajdują się tam również:

  • procesor,
  • kości pamięci RAM
  • pamięć masowa w postaci dysku twardego lub SSD albo hybrydy,
  • karta graficzna,
  • karta sieciowa WLAN lub klasyczna LAN.

Cała konstrukcja jest specyficzna, minimalizująca grubość monitora. Ekran może być dotykowy, a niektóre egzemplarze posiadają również wbudowaną baterię umożliwiającą pracę bez kabla zasilającego. Komputer z użytkownikiem komunikuje się z użyciem podłączanych najczęściej bezprzewodowo klawiatury i myszy. Specyfikacje komputerów są w zakresie od sprzętu spełniającego podstawowe wymagania, po mocne maszyny używane przez profesjonalistów.

Gdzie warto stosować komputery all-in-one?

Konstrukcja komputera AIO jest bardzo estetyczna. Ogranicza ilość przewodów, jednocześnie zapewniając optymalne wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzi się świetnie w pomieszczeniach biurowych, nowoczesnych punktach obsługi klienta. Stanowi również ciekawą propozycję do wykorzystania w domowym gabinecie. Bardzo często komputer all-in-one wybierany jest jako dodatkowe urządzenie do salonu czy pokoju dzieci, zapewniając swoją konstrukcją bezpieczeństwo. AIO z dotykowym ekranem i wbudowaną baterią stanowi rodzinne, mobilne centrum rozrywki.