Jak sprawdzić jakie podzespoły posiada mój laptop?
Każdy dobry informatyk jest w stanie wymienić swoją specyfikację sprzętową w kilka sekund. Doskonale wiedzą, jakie podzespoły posiadają, potrafią bez problemu je wycenić, znają ich wartość. Posiadają informacje na temat wydajności swoich urządzeń. Przeciętnemu użytkownikowi takie dane są zbędne, jednak zdarza się, że któryś ze znajomych zapyta Cię „co ty właściwie masz w swoim laptopie?”. Niestety odpowiedź na to pytanie być może Cię przerośnie. Na szczęście z reguły sprawdzenie podstawowej specyfikacji sprzętu zajmuje kilka sekund. Warto wiedzieć z jakich części złożony jest twój laptop, którego używasz w interesach biznesowych lub w pracy.
Jak najłatwiej sprawdzić podstawowe informacje na temat urządzenia.
Najprostszym rozwiązaniem będzie uruchomienie panelu sterowania. Następnie wybieramy „menedżer urządzeń”. W tym miejscu możemy otrzymać wszelkie informacje na temat podzespołów jakie posiadamy. Przykładowo Dell Latitude 3310 2-in-1 posiada procesor generujący ogromną moc obliczeniową o nazwie Intel Core i5 8265U. Dodatkowo wyposażony jest w zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics. Dodatkowo posiada jak każdy model kartę dźwiękową wysokiej jakości oraz kartę sieciową, która umożliwia nam połączenie się z internetem zarówno w tradycyjny sposób, jak i bezprzewodowo. Takie i wiele innych informacji jesteśmy w stanie wyszukać w omawianym wcześniej miejscu.
Alternatywnym rozwiązaniem może być pobranie odpowiedniego programu diagnozującego. Z reguły są one darmowe i ogólnodostępne w sieci. W błyskawiczny sposób odczytują dane z naszego systemu operacyjnego i po chwili mamy jak na tacy dokładną specyfikacje urządzenia. Niestety zdarzają się przypadki, że nie możemy skorzystać z żadnego z wcześniejszych rozwiązań. Wówczas warto wyszukać w internecie nasz model lub zdjąć tylną obudowę laptopa. W tamtym miejscu jesteśmy w stanie odczytać poszczególne nazwy naszych części.
Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com