Co warto wiedzieć o laptopach HP EliteBook 750?
W linii klasycznych laptopów biznesowych firma HP proponuje kilka modeli z matrycami o przekątnej 15,6 cala i podzespołami, które zapewnią moc obliczeniową spełniającą potrzeby, zarówno małych, jak i dużych firm. Jednym z takich modeli jest HP EliteBook 750 (więcej tutaj).
Klasyczny design
HP EliteBook 750 ma solidną obudowę wykonaną ze stopów metali. Konstruktorzy wykorzystali tutaj magnez oraz aluminium. Zarówno pokrywa ekranu, jak i jednostka zasadnicza, nie uginają się pod naciskiem punktowym, są trwałe. Cała konstrukcja prezentuje się naprawdę dobrze. W laptopach HP EliteBook 750 rządzi klasyka – matowa obudowa to połączenie odcienia srebrnego z czernią (charakterystyczne dla EliteBooków).
Wymiary laptopa wpisują się w nowy trend na ultrabooki biznesowe. Przy matrycy o przekątnej 15,6 cala, szerokość obudowy wynosi 375 mm, wysokość 21 mm, a głębokość 253 mm. Notebook jest więc zgrabny i niewiele ma wspólnego z nieco topornymi laptopami biznesowymi, które, jeszcze kilka lat temu, święciły triumfy na rynku. HP EliteBook 750 waży około 2 kg (dokładna waga nieco waha się przy różnych konfiguracjach).
Wygoda użytkowania
Laptopy HP EliteBook 750 posiadają dużą klawiaturę o wyspowej budowie. Konstruktorzy zadbali o odpowiednio wyważony skok klawiszy, dzięki czemu pisanie jest komfortowe. Komputer powinien więc przypaść do gustu osobom, które dużo pracują z dokumentami tekstowymi.
Punkt producentowi warto przyznać za pełen pakiet potrzebnych portów. Na obudowie znajdziemy 4 porty USB 3.0, VGA i DisplayPort. Nie zabrakło tutaj również gniazda stacji dokującej i czytnika SmartCard. Użytkownicy, którym zależy na szczególnym bezpieczeństwie danych, mogą wybrać konfigurację wyposażoną w czytnik linii papilarnych.
Co z wydajnością?
Za moc obliczeniową HP EliteBook 750 odpowiada niskonapięciowy procesor Intel Core i3 o dwóch rdzeniach. Konstruktorzy zastosowali tutaj bardzo wydajną pamięć typu DDR.
Z procesorem zintegrowano kartę HD Graphics 4400. HP EliteBook 750 możemy wybrać z dyskiem SSD, HDD lub hybrydą.
Takie połączenie podzespołów nie plasuje laptopa na równi z mobilnymi stacjami roboczymi, wyposażonymi w procesory siódmej generacji i dedykowane karty graficzne, ale moc obliczeniowa komputera jest dobra.